ویزای فوری کانادا

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

پس از اخذ وقت سفارت کانادا باید به صورت حضوری به  وک مراجعه نمایید تا موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور شوید.

بعد از اینکه مرحله انگشت نگاری و بایومتریک را پشت سر گذاشتید می توانید به کشور بازگردید و دو تا چهار هفته بعد پاسخ سفارت را دریافت نمایید.

پاسخ سفارت از طریق ایمیلی که شما در سفارت به ثبت رساندید به شما ابلاغ خواهد شد. این پاسخ می تواند مثبت و یا منفی باشد.

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد باید گذرنامه خود را طی بیست روز به دست سفارت برسانید تا ویزای شما در آن ضمیمه شود.

برای این که ویزا در پاسپورت ضمیمه شود می توانید از خدمات پیکاپ ویزای شرکت خدمات مسافرتی ماکان سیر آسمان استفاده نمایید.

اگر پاسخ سفارت به درخواست شما منفی بود برخلاف سایر سفارت ها شما می توانید پس از برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.

ویزای فوری کانادا

 

 

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

برای اخذ ویزای کانادا باید ابتدا وقت سفارت این کشور را برای انگشت نگاری و … داشته باشید. شما به دو روش می توانید وقت سفارت کانادا را اخذ کنید.

روش اول برای اخذ وقت سفارت کانادا مراجعه حضوری به سفارت و ارائه مدارک می باشد. متأسفانه کانادا در ایران سفارت خانه ندارد.

در حقیقت متقاضیان باید وقتی از سفارت برای انجام انگشت نگاری اخذ کنند تا بتوانند پس از طی مرحله انگشت نگاری از پاسخ سفارت درباره اخذ ویزای خود مطلع شوند.

کلیه متقاضیان اگر بخواهند از روش اول اقدام کنند باید با در دست داشتن مدارک به صورت حضوری به کارگزار سفارت کانادا در کشورهای ترکیه، امارت، ارمنستان و … مراجعه کنند.

پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه باید به ایران بازگشته و مجدداً در تاریخ اخذ شده برای انجام انگشت نگاری به این کارگزاری در کشورهای همسایه مراجعه نمایید.

از روش اول متقاضیان مجبور می شوند تا دو مرتبه به سفارت مراجعه کنند و وقت و هزینه زیادی را برای این کار باید صرف کنند.

روش دوم به متقاضیان این امکان را می دهد تا متقاضیان بتوانند در زمان کوتاهی از طریق آنلاین اطلاعات خود را ثبت کنند و وقت انگشت نگاری را دریافت کنند.

برای اخذ وقت سفارت به صورت آنلاین باید کلیه مدارک خود را به صورت آنلاین در سایت آپلود کنید و پس از پرداخت هزینه با یک کارت بانکی بین المللی وقت سفارت خود را دریافت نمایید.

پس از اخذ وقت سفارت کانادا باید با در دست داشتن کلیه مدارک به سازمان وک در کشورهای همسایه مراجعه کنید تا پس از طی مرحله انگشت نگاری منتظر پاسخ سفارت شوید.

برای اخذ وقت سفارت کانادا در هر کشوری کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت تور کشتی تماس حاصل فرمایید.

 

 

هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟

برای اخذ ویزای کانادا با توجه به سن هزینه متفاوتی را باید پرداخت کرد. هزینه های که در ادامه خواهیم گفت برای اخذ ویزای کانادا می باشد.

 • افرا پایین تر از شش سال از پرداخت هزینه معاف هستند.
 • افراد بالاتر از هشتاد سال از پرداخت هزینه و انجام انگشت نگاری معاف هستند.
 • کلیه افراد بین شش تا هشتاد سال باید مبلغی بالغ بر 85 دلار کانادا را به سفارت بپردازند.
 • تمامی افراد فارغ از سن و سال برای صدور ویزا باید مبلغ 100 دلار کانادا را واریز کنند.

 

 

وک چیست؟

سفارت کانادا انجام امور مربوط به ویزا را به کارگزاری به نام وک سپرده اند تا به این امور رسیدگی کنند. متقاضیان باید برای انگشت نگاری به وک مراجعه کنند.

وک پس از بررسی مدارک، تأییدیه سفارت را اخذ می کند و ویزا را صادر می کند و یا این که پاسخی منفی به درخواست متقاضیان ارسال می کند.

وک در واقع VAC مخفف کلمات Visa Application Center می باشد و رسیدگی به امور ویزا را نیز در دست دارد.

 

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا چیست؟

 1. فرم سفارت

این فرم باید با دقت و به زبان انگلیسی تکمیل شود.

 1. شناسنامه

باید دارای عکس باشد و کپی از تمام صفحات آن الزامی است.

 1. گذرنامه

از زمان صدور ویزا باید دارای شش ماه اعتبار باشد و دو صفحه خالی برای درج مهر سفارت در آن نیز داشته باشد.

 1. عکس

دو قطعه عکس که شش در چهار باشد و هشتاد درصد چهره متقاضی در آن پیدا باشد. از تاریخ چاپ عکس بیش از شش ماه نباید گذشته باشد.

 1. گردش حساب

گردش سه ماه اخیر حساب خود را همراه با مهر و سربرگ رسمی بانک باید ارائه دهید.

 1. تمکن مالی

این نامه باید نشان دهد که شما سرمایه ای در بانک بیش از هفتاد میلیون تومان دارید و با مهر و سربرگ رسمی بانک باشد.

 1. سند ملکی

این سند می تواند متعلق به یک خانه، ملک، ویلا و … باشد. اگر قصد ارائه سند ماشین را دارید حداقل قیمت آن باید برابر صد میلیون تومان باشد.

 1. سابقه بیمه

سابقه سه ماه اخیر بیمه خود را همراه با سربرگ و مهر رسمی تأمین اجتماعی ارائه دهید.

 1. بیمه نامه مسافرتی

این بیمه نامه باید از شرکتی معتبر باشد و کلیه هزینه های احتمالی شما را پرداخت کند. این هزینه ها شامل فوت، بیماری، سرقت و … می شود.

 1. واچر هتل

برای تمام مدتی که قصد اقامت در کانادا دارید باید هتل رزرو کنید و برگه رزرو را به سفارت تحویل دهید. در صورت ارائه دعوت‌نامه و معرفی منزل شخص فرستنده به عنوان اقامتگاه می توانید هتل رزرو نکنید.

 1. رزرو بلیط هواپیما

برای رفت و برگشت باید رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید.

 1. دعوت‌نامه

این برگه باید از سوی شخصی که دارای اقامت دائم این کشور می باشد و یا این که شهروند کانادا است ارسال شود. همچنین باید دارای تاریخ و امضای فرستنده نیز باشد.

 

 

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید